aktualności
zarząd
kontakt
rozgrywki:
- II liga m
- III liga m
- juniorki
- juniorzy
- juniorki młodsze
- juniorzy młodsi
- młodziczki
   * grupa A
   * grupa B
- młodzicy:
- dzieci dziewczęta
- dzieci chłopcy
komisje
kluby
regulaminy
turnieje
pliki do pobrania
galeria
archiwum 2012/2013
archiwum 2011/2012
archiwum 2009/2010
archiwum 2008/2009


 


--- 22.06.14r. ---


         Warszawsko-Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej wraz ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienione zawodniczki na konsultację kadry wojewódzkiej dziewcząt (rocznik 1999 i młodsze).
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 28 czerwiec -2 lipiec 2014 roku w Zawidzu Kościelnym, w Zespole Szkół Samorządowych ul. Mazowiecka 47B.


powołanie do pobrania


--- 22.06.14r. ---


II liga mężczyzn


Komisja Ligi Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej informuje, że losowanie rozgrywek II ligi mężczyzn grupa III na sezon 2014/2015 odbędzie się w dniu 28 czerwca 2014 o godzinie 15.30
w Centrum Olimpijskim ul. Wybrzeże Gdańskie 4 w Warszawie.

Przed losowaniem należy dokonać wpłaty wpisowego do rozgrywek w wysokości 1500.00 PLN.


--- 16.06.14r. ---


III liga mężczyzn.


Komisja Ligi Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej informuje, że na prośbę Klubów przedłużyła termin zgłoszeń do III ligi mężczyzn na sezon 2014/2015 do 15 sierpnia 2014 roku.


--- 06.06.14r. ---


U W A G A ! ! ! Nowa informacja


         Warszawsko-Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej wraz ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienione zawodniczki na konsultację kadry wojewódzkiej dziewcząt oraz 1/2 finału OOM (rocznik 1999 i młodsze).
Zgrupowanie odbywać się będzie w dniach 11-15 czerwca 2013 w Siemiatyczach.


powołanie do pobrania


--- 02.06.14r. ---


         Warszawsko-Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej wraz ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienione zawodniczki na konsultację kadry wojewódzkiej dziewcząt rocznik 2001.

powołanie do pobrania


--- 27.05.14r. ---


Komisja Ligi Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej
podaje wykaz drużyn, które uzyskały prawo startu w rozgrywkach II ligi
mężczyzn grupa III w sezonie 2014/2015


1. AZS UW Warszawa – spadek z I ligi
2. AZS UMCS Lublin – spadek z I ligi
3. Anilana UŁ PŁ Łódź – spadek z I ligi
4. MKS Wieluń
5. MKS Mazur Sierpc
6. SPR Pabiks Pabianice
7. ChKS Łódż
8. ORLEN Wisła II Płock
9. KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki
10. UMKS Trójka Ostrołęka
11. UKS Prus Siedlce
12. AZS AWF Warszawa
13. KS Uniwersytet Radom – awans z III ligi
14. MOKS Słoneczny Stok Białystok – awans z III ligi

Prosimy o potwierdzenie udziały w rozgrywkach do dnia 06.06.2014

Wpisowe do rozgrywek 1500.00 /jeden tysiąc pięćset złotych /, kaucja dla nowych zespołów 2000,00 / dwa tysiące złotych /
Trener obowiązkowo licencja B.

Terminy rozgrywek II ligi mężczyzn gr. III w sezonie 2014/2015:
I runda: 13/14.09, 20/21.09, 27/28.09, 04/05.10, 11/12.10, 18/19.10, 25/26.10, 08/09.11, 15/16.11, 22/23.11, 29/30.11, 06/07.12, 13/14.12.2014r.
II runda: 24/25.01, 31.01/01.02, 07/08.02, 14/15.02, 21/22.02, 28.02/01/03, 07/08.03, 21/22.03, 28/29.03, 11/12.04, 18/19.04, 25.04, 02.05.2015r.

--- 26.05.14r. ---


Szczypiorniak na Orlikach
Finały wojewódzkie akcji Szczypiorniak na Orlikach
odbędą się w Legionowie ul. Chrobrego 50B / Arena Legionowo / Tel 22 766 45 20
Osoba odpowiedzialna Joanna Pomiankiewicz Tel. 600 343 393


28.05.2014 godz. 10.00 – dziewczęta
Udział biorą:
1. SP Regimin
2. SP Bogurzyn
3. SP 336 I Warszawa
4. SP 2 Zielonka
5. SP 1 I Wyszków

29.05.2014 godz. 10.00 – chłopcy
Udział biorą:
1. SP 336 I Warszawa
2. SP Bieżuń
3. SP 23 I Płock
4. SP 1 I Wyszków

--- 24.05.14r. ---


KOMUNIKAT KRM WMZPR
z dn. 22.05.2014 r.
dot. zgłoszenia do rozgrywek młodzieżowych w sezonie 2014/2015


treść komunikatu do pobrania


--- 24.05.14r. ---


III liga piłki ręcznej sezon 2014/2015


         Komisja Ligi Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej przyjmuje zgłoszenia do rozgrywek III ligi piłki ręcznej mężczyzn na sezon 2014/2015.

Termin zgłoszeń 31 maja 2014 r.

Wpisowe do rozgrywek 500,00 / pięćset złotych /

Trener drużyny obowiązkowo licencja B.

--- 13.05.14r. ---


Warszawsko-Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej
Program kursokonferencji trenerów – licencja C
Warszawa 23- 24.05.2014


pobierz program


--- 13.05.14r. ---


Warszawsko-Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej wraz ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienione zawodniczki na konsultację kadry wojewódzkiej dziewcząt (rocznik 1999 i młodsze).
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 24-25 maj 2014 roku w Warszawie w MOS nr 7 ul. Geodetów 1.


pobierz powołanie

pobierz wzór oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych


--- 05.05.14r. ---


Komunikat Komisji Rozgrywek Młodzieżowych WMZPR
z dn. 30.04.2014 r.


1. KRM WMZPR przedstawia wyniki i tabele zakończonych rozgrywek w kategorii juniorów i juniorek młodszych, młodzików, młodziczek oraz chłopców i dziewcząt :
Wyniki i tabela rozgrywek juniorów młodszych – Grupa A /1-8/ /pobierz/ Wyniki i tabela rozgrywek juniorów młodszych – Grupa B /9-14/ /pobierz/ Wyniki i tabela rozgrywek juniorek młodszych – /pobierz/ Wyniki i tabela rozgrywek młodzików – /pobierz/ Wyniki i tabela rozgrywek młodziczek – /pobierz/ Wyniki i tabela rozgrywek dziewcząt – Grupa A /pobierz/ Wyniki i tabela rozgrywek chłopców – Grupa A /pobierz/

Nie zostały jeszcze zakończone rozgrywki dziewcząt o miejsca IX - XVI. Najbliższy turniej, którego organizatorem jest MKS Ochota odbędzie się w dn. 11 maja br.

2. WMZPR informuje, że w dniu 10 maja br. o godz. 12.45 odbędzie się kolejne szkolenie dla osób chętnych do pełnienia obsługi stolika sędziowskiego w czasie spotkań piłki ręcznej.

Szkolenie odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół im Generała Stanisława Maczka w Warszawie przy ul. Gwiaździstej 35, i rozpocznie się przed spotkaniem I-ej Ligi Kobiet AZS AWF Warszawa - AZS UMCS Lublin. W czasie spotkania przewidziany jest sprawdzian praktyczny, a po jego zakończeniu omówienie i uwagi oraz wręczenie certyfikatów potwierdzających udział w szkoleniu.
W szkoleniu mogą wziąć udział wszyscy chętni - zarówno osoby dorosłe jak i niepełnoletnie.

UWAGA!!!
W szkoleniu obowiązkowo winny wziąć udział osoby obsługujące stolik w czasie spotkań rozgrywek młodzieżowych klubów UKPR Agrykola oraz AZS AWF Warszawa

3. Spotkanie organizacyjne dot. nowego sezonu rozgrywek 2014/2015 przewidziane jest w dniu 10 czerwca br. Szczegóły podane zostaną w kolejnym komunikacie.

Komisja Rozgrywek Młodzieżowych WMZPR

--- 27.04.14r. ---


RUSZA SZCZYPIORNIAK NA ORLIKACH 2014



Regulamin do pobrania

Formularz zgłoszeniowy do pobrania

Zgoda na wizerunek do pobrania

Koordynatorzy namiary do pobrania




--- 24.04.14r. ---


Warszawsko-Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej wraz ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienione zawodniczki na konsultację kadry wojewódzkiej dziewcząt (rocznik 1999 i młodsze).

Zgrupowanie odbędzie się w dniach 30 kwiecień-2 maj 2014 roku w Siemiatyczach, Gimnazjum nr 1 ul. Świętojańska 25.


pobierz informacje o powołaniu




--- 15.04.14r. ---


Szanowni Państwo,
Komisarz Rozgrywek ZPRP informuje, iż Finał Pucharu ZPRP chłopców zostaje przesunięty z terminu 23-26.04.2014r. na termin 7-10.05.2014
W związku z powyższym Komisarz Rozgrywek ZPRP ogłasza dodatkowy nabór ofert na organizatora Finałów Pucharu ZPRP chłopców, który upływa 23.04.2014.

Oferta powyższa skierowana jest do wszystkich stowarzyszeń kultury fizycznej, klubów sportowych, jednostek samorządu terytorialnego, Wojewódzkich Związków Piłki Ręcznej i innych, chcących zorganizować powyższą imprezę.

Odpowiednie dokumenty (regulamin i wniosek) są do pobrania na stronie zprp.pl w zakładce Rozgrywki Młodzieżowe. http://zprp.pl/subpage.php?id=73

Wnioski aplikacyjne oraz wszelkie zapytania prosimy kierować do 23.04.2014 r. na adres: mystkowski@zprp.org.pl

Pozdrawiam,
Piotr Mystkowski



--- 01.04.14r. ---


Warszawsko-Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej wraz ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienione zawodniczki na konsultację kadry wojewódzkiej dziewcząt (rocznik 1999 i młodsze).
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 16-17 kwiecień 2014 roku w Warszawie w MOS nr 7 ul. Geodetów 1.


pobierz informacje o powołaniu




--- 06.03.14r. ---


Komunikat Komisji Rozgrywek Młodzieżowych WMZPR
z dn 04.03.2014 r.


Komisja Rozgrywek Młodzieżowych WMZPR informuje, że przyśpieszony został termin ćwierćfinałów Mistrzostw Polski juniorek młodszych, które zostały zaplanowane na 11 – 13.04 2014 r. zamiast 25-27.04.2014 r.

KRM WMZPR informuje, że nastąpiła zmiana w załączniku nr 1 Zasad Rozgrywek Młodzieżowych dotyczącym rozstawienia województw – gospodarza w najmłodszych kategoriach wiekowych (młodzik/młodziczka , chłopcy/dziewczęta).

/do pobrania aktualne Zasady Rozgrywek Młodzieżowych /

Wszystkie spotkania juniorów i juniorek młodszych zaplanowane w terminarzu rozgrywek WMZPR muszą zakończyć się do dnia 30.03.br !

KRM WMZPR wyznacza następujące terminy spotkań barażowych w kategorii juniorek młodszych:
5.04.2014 /sobota/ MMKS Jutrzenka Płock – II zespół tabeli
6.04.2014 /niedziela/ II zespół tabeli – MMKS Jutrzenka Płock

Kluby będące gospodarzami tych spotkań zobowiązane są bezpośrednio po ich zakończeniu poinformować KRM WMZPR o ich wynikach.

KRM WMZPR jeszcze raz przypomina wszystkim klubom uczestniczącym w rozgrywkach o obowiązku jak najszybszego przekazywania wszystkich protokółów zawodów, z uwagi na obowiązek sporządzania przez WMZPR dokładnych sprawozdań ze spotkań oraz obowiązku ich przekazywania do ZPRP w systemie WebChili .

Nieterminowe wywiązywanie się z tego obowiązku może spowodować sankcje wobec WMZPR-u ze strony ZPRP a w następnej kolejności sankcje WMZPR wobec klubów winnych zaniedbań.

KRM WMZPR przedstawia wyniki i tabele zakończonych rozgrywek w grupach eliminacyjnych młodziczek, młodzików oraz juniorów młodszych:

Wyniki i tabela rozgrywek juniorów młodszych – Grupa A /pobierz/
Wyniki i tabela rozgrywek juniorów młodszych – Grupa B /pobierz/
Wyniki i tabela rozgrywek młodzików – Grupa A /pobierz/
Wyniki i tabela rozgrywek młodzików – Grupa B /pobierz/
Wyniki i tabela rozgrywek młodziczek – Grupa A /pobierz/
Wyniki i tabela rozgrywek młodziczek – Grupa B /pobierz/

Komisja Rozgrywek Młodzieżowych WMZPR

--- 02.02.14r. ---


Komunikat Komisji Rozgrywek Młodzieżowych WMZPR
z dn 31.01.2014 r.


          Komisja Rozgrywek Młodzieżowych WMZPR informuje, że w rozgrywkach o miejsca IX– XIV w kategorii młodzików ostatecznie potwierdziły udział trzy zespoły, które będą organizatorami kolejnych turniejów :

1. MKS Mazur Sierpc – kolejność gier: 1-3, 3-2, 2-1
2. UKS Orlęta Zwoleń – kolejność gier: 2-3, 3-1, 1-2
3. MUKS 21 II Płock – kolejność gier 3-1, 2-3, 1-2

Zespoły te rozegrają trzy turnieje systemem każdy z każdym. Czas gry poszczególnych spotkań 2 x 20 min.
Na podstawie wyników tych trzech turniejów ustalona zostanie kolejność miejsc IX – XI.
Kolejność pozostałych zespołów zostanie ustalona na podstawie wyników z pierwszej fazy rozgrywek .
Ze względu na brak akcesu zespołów do dalszej gry o miejsca IX-XIV, w kategorii młodziczek, rozgrywki te nie będą kontynuowane.
Kolejność zespołów o miejsca IX – XIV zostanie ustalona na podstawie wyników z pierwszej fazy rozgrywek.

Wyniki i tabele końcowe rozgrywek juniorów pobierz

Wyniki i tabele końcowe rozgrywek juniorek pobierz

Komisja Rozgrywek Młodzieżowych WMZPR

--- 28.01.14r. ---


Komunikat Komisji Rozgrywek Młodzieżowych WMZPR
z dn. 27.01.2014 r.


        Zakończone zostały rozgrywki w grupach eliminacyjnych młodziczek i młodzików, jednak nie zostały przekazane wszystkie protokóły zawodów. Tabele końcowe rozgrywek na tym szczeblu zostaną przedstawione po zweryfikowaniu wszystkich zaległych spotkań.
Spotkania te nie będą jednak miały wpływu na podział zespołów na grupy walczące o miejsca I – VIII i IX – XIV.

Terminarze spotkań II fazy zostały opracowane na podstawie stanu tabel na dzień dzisiejszy.
Terminarz rozgrywek młodziczek o miejsca 1 – 8 pobierz
Terminarz rozgrywek młodzików o miejsca 1 – 8 pobierz

Ze względu na brak akcesu większości zespołów do dalszej gry o miejsca IX-XIV, dalsze informacje w tej sprawie zostaną przekazane w terminie późniejszym.
Przesłane pocztą elektroniczną do zainteresowanych klubów terminarze o dalsze miejsca zostają anulowane.


         Zespoły dziewcząt grające o miejsca IX – XVI zostały podzielone na dwie grupy, w których zostaną rozegrane po trzy turnieje. Zespoły które zajmą w grupach miejsca 1 – 2 zagrają o miejsca 9 – 12, zespoły które zajmą w grupach miejsca 3 – 4 zagrają o miejsca 13 – 16. Czas gry 2 x 15 minut. Terminy turniejów:

Grupa EGrupa F
1. MKS Ochota W-wa 5.041. UKS Varsovia II W-wa 15.03
2. MKS Karczew II 8.02 2. UKS Wilanowia W-wa
3. ROKiS II Radzymin 3. MKS Znicz Pruszków 5.04
4. MUKS Mutka II Zielonka 15.03 4. UKS Delta Radom 8.02


Kolejność spotkań w poszczególnych turniejach:

Turniej 1 3 - 2 1 - 4 4 - 3 2 - 1
Turniej 2 1 - 3 2 - 4 2 - 3 4 - 1
Turniej 3 3 - 4 1 - 2 3 - 1 4 - 2


3. KRM WMZPR przypomina, że zawodniczki/zawodnicy drugich zespołów danego klubu nie mogą już w tym sezonie uzupełnić składu pierwszych zespołów na szczeblu rozgrywek WMZPR, a ewentualne połączenie zespołów może nastąpić po ewentualnym awansie przynajmniej jednego z nich na szczebel centralny.

Komisja Rozgrywek Młodzieżowych WMZPR

--- 21.01.14r. ---


WAŻNA INFORMACJA DLA KLUBÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W ROZGRYWKACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ WMZPR


Od dnia 21.01.2014 wszelką korespondencję do WMZPR proszę przesyłać ponownie na adres:

Warszawsko – Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej
ul. Żołny 56 A
02-815 WARSZAWA


Sekretarz WMZPR
Tomasz Kamieński

--- 13.01.14r. ---


Stawki Sędziowskie obowiązujące od 07.01.2014 r.

pobierz


--- 13.01.14r. ---


UKS „VARSOVIA” WARSZAWA ZAPRASZA OD 1 WRZEŚNIA 2014 ROKU WSZYSTKIE DZIEWCZĘTA CHĘTNE DO UPRAWIANIA PIŁKI RĘCZNEJ DO I KLASY LXII LICEUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W WARSZAWIE IM. GENERAŁA BRONI WŁADYSŁAWA ANDERSA PRZY ULICY KONWIKTORSKIEJ 5/7. ZAPEWNIAMY GRĘ W KAŻDEJ KATEGORII WIEKOWEJ A DZIEWCZĘTOM SPOZA WARSZAWY POMAGAMY W POZYSKANIU MIEJSCA W INTERNACIE. KONTAKT KLUB 22 831-17-66 TRENER ROCZNIKA 1998 – TEL. 606-726-946.

--- 09.01.14r. ---


         Związek Piłki Ręcznej w Polsce opracowuje kalendarz imprez w kategorii sportu młodzieżowego organizowanych w 2014 roku na terenie Polski.

Zwracamy się do organizatorów zawodów z prośbą o nadsyłanie na załączonym druku zgłoszenia imprez z następującymi danymi:
• Nazwa imprezy
• Miejsce i termin zawodów
• Kategoria wiekowa uczestników
• Adres kontaktowy organizatora zawodów (nr telefonu, adres e-mail).

O możliwości i trybie ubiegania się o dofinansowanie poinformujemy kluby na stronie internetowej ZPRP (www.zprp.pl) w zakładce SPORT DZIECI.

formularz zgłoszeniowy do pobrania

--- 02.01.14r. ---


Komunikat Komisji Rozgrywek Młodzieżowych WMZPR
z dn. 2.01.2014 r.


         Nie zakończone zostały rozgrywki w grupach eliminacyjnych juniorów młodszych, przede wszystkim z powodu kursokonferencji licencyjnej, w której uczestniczyła liczna grupa trenerów oraz udziałem zawodników powołanych do kadry w tej kategorii wiekowej .

Tabele końcowe rozgrywek na tym szczeblu zostaną przedstawioną po zakończeniu wszystkich zaległych spotkań. Spotkania te nie będą jednak miały wpływu na podział zespołów na grupy walczące o miejsca I – VIII i IX – XIV

Terminarze spotkań II fazy zostały opracowane na podstawie stanu tabel na dzień dzisiejszy.

Terminarz rozgrywek juniorów młodszych o miejsca 1 – 8 /pobierz/
Terminarz rozgrywek juniorów młodszych o miejsca 9 – 14 /pobierz/
Do II fazy rozgrywek w kategorii dziewcząt o miejsca 9-16, które będą kontynuowane systemem turniejowym zgłosiły się wszystkie zespoły, które nie zakwalifikowały się do gry o miejsca 1 – 8.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których zostaną rozegrane po trzy turnieje.
Zespoły które zajmą w grupach miejsca 1 – 2 zagrają o miejsca 9 – 12, zespoły które zajmą w grupach miejsca 3 – 4 zagrają o miejsca 13 – 16. Terminy turniejów: styczeń – maj br.

Grupa E Grupa F
1. MKS Ochota W-wa 1. UKS Varsovia II W-wa
2. MKS Karczew II 2. UKS Wilanowia W-wa
3. ROKiS II Radzymin 3. MKS Znicz Pruszków
4. MUKS Mutka II Zielonka 4. UKS Delta Radom


Organizatorem jednego z turniejów będzie UKS Delta Radom. Organizatorami pozostałych turniejów zostaną wyznaczone kluby według kolejności zgłoszeń, które należy przesłać mailem na adres wmzprwawa@op.pl wraz z proponowanym terminem turnieju.

Kolejność gier w poszczególnych turniejach zostanie podana po ustaleniu organizatorów turniejów.

         KRM WMZPR przypomina, że nie są dopuszczalne jakiekolwiek kserokopie zaświadczeń lekarskich. Dokumentami dopuszczającymi zawodnika/zawodniczkę do udziału w zawodach są wyłącznie oryginały książeczek zdrowia, indywidualnych zaświadczeń lekarskich poświadczone przez uprawnionego lekarza. Nie są dopuszczone również listy zbiorowe.

         Ze względu na brak zgłoszeń, rozgrywki chłopców o dalsze miejsca nie będą kontynuowane. Kolejność dalszych miejsc w tej kategorii zostanie ustalona na podstawie dotychczasowych wyników.

Komisja Rozgrywek Młodzieżowych WMZPR

--- 18.11.13r. ---


Komunikat Komisji Rozgrywek Młodzieżowych WMZPR
z dn. 18.11.2013 r.


1. Zakończone zostały rozgrywki w grupach eliminacyjnych dziewcząt. Poniżej tabele końcowe rozgrywek na tym szczeblu. /pobierz/

2. Terminarz ligi dziewcząt o miejsca 1 – 8 /pobierz/

3. Zespoły które nie zakwalifikowały się do gry o miejsca 1 – 8 w terminie do 22 grudnia br. mogą zgłosić udział w dalszej części rozgrywek o miejsca 9-16, które będą kontynuowane systemem turniejowym.

4. Zespołom, których trenerzy będą uczestniczyć w licencyjnej kursokonferencji szkoleniowej organizowanej przez ZPRP w dniach 6 – 8 grudnia br. przysługuje prawo przełożenia spotkań wyznaczonych w tych terminach na inne.
Ze względu na brak możliwości wyznaczenia wolnych terminów weekendowych, nowe terminy przełożonych spotkań do uzgodnienia z zespołami przeciwnymi.

Komisja Rozgrywek Młodzieżowych WMZPR

--- 15.11.13r. ---


Komunikat Komisji Rozgrywek Młodzieżowych WMZPR
z dn. 15.11.2013 r.


1. Zakończone zostały rozgrywki w grupach eliminacyjnych chłopców. Poniżej tabele końcowe rozgrywek na tym szczeblu. /pobierz/

2. Terminarz ligi chłopców o miejsca 1 – 8 /pobierz/

3. Zespoły które nie zakwalifikowały się do gry o miejsca 1 – 8 w terminie do 22 grudnia br. mogą zgłosić udział w dalszej części rozgrywek o miejsca 9-13, które będą kontynuowane systemem turniejowym.

4. Zespołom, których trenerzy będą uczestniczyć w licencyjnej kursokonferencji szkoleniowej organizowanej przez ZPRP w dniach 6 – 8 grudnia br. przysługuje prawo przełożenia spotkań wyznaczonych w tych terminach na inne.
Ze względu na brak możliwości wyznaczenia wolnych terminów weekendowych, nowe terminy przełożonych spotkań do uzgodnienia z zespołami przeciwnymi.

Komisja Rozgrywek Młodzieżowych WMZPR

--- 18.10.13r. ---


Związek Piłki Ręcznej w Polsce uprzejmie informuje, że Dział Organizacji Szkolenia we współpracy z Radą Trenerów organizuję w dniach 06-08.12.2013 w Spale licencyjną kursokonferencję szkoleniową dla nauczycieli i trenerów zespołów młodzieżowych.


Więcej informacji - pobierz

Karta zgłoszeniowa - pobierz


--- 10.10.13r. ---


Komunikat
z dn. 04.10.2013 r.
dot. rozgrywek młodzieżowych w sezonie 2013/2014


1. Z rozgrywek młodziczek w grupie A wycofał się zespół UKS Jedynka Przysucha.
2. Z rozgrywek juniorek młodszych wycofał się zespół UKS Royal Wilanów.
Zespoły w terminach wyznaczonych spotkań z UKS Jedynka Przysucha oraz z UKS Royal Wilanów mają terminy wolne.
3. Do rozgrywek juniorek zgłosiły się dodatkowo zespoły:
- Chojeński Klub Sportowy Łódź
- NLO SMS ZPRP Płock
Obydwa zespoły uczestniczą w rozgrywkach na szczególnych zasadach.
Zespół ChKS Łódź startuje jako jedyny zespół Łódzkiego ZPR i uzyskuje awans automatycznie jako reprezentant tego ZPR.
Zespół NLO SMS ZPRP Płock uczestniczy w rozgrywkach WMZPR poza konkursem – bez uprawnień do awansu na szczebel centralny.
Po zakończeniu rozgrywek WMZPR w kategorii juniorek przedstawione zostaną dwie tabele:
- pierwsza obejmująca wszystkie rozegrane spotkania i wszystkie zespoły
- druga obejmująca spotkania trzech zespołów uprawnionych do awansu z rozgrywek WMZPR: MMKS Jutrzenka Płock, UKS Varsovia Warszawa i UKS Wilanowia Warszawa, z których dwa pierwsze uzyskają awans.
Aktualny terminarz do pobrania /pobierz/

4. W związku z Turniejem Mikołajkowym w Ciechanowie 9 kolejka rozgrywek Młodzików zostaje przesunięta z 1 grudnia na 17 listopada br.

Komisja Rozgrywek
Młodzieżowych WMZPR

--- 10.10.13r. ---


KOMUNIKAT nr 3
Komisji Ligi WMZPR z dnia 9.10.2013
Zawiera terminarz rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim w sezonie 2013/2014


I. Kobiety:
16 październik 2013 / środa /
PPK 1 – AZS UW Warszawa – MKS Ochota Warszawa
PPK 2 – SMS ZPRP Płock – MMKS Jutrzenka Płock
23 październik 2013 / środa /
PPK 3 – zwycięzca PPK 1 – AZS AWF Warszawa
30 październik 2013 / środa /
PPK 4 – zwycięzcy PPK 2 – PPK 3 / gospodarz zostanie ustalony w zależności od awansujących drużyn /
W każdym meczu musi być wyłoniony zwycięzca
Zwycięzca PPK 4 awansuje do rozgrywek PP na szczeblu centralnym.

II. Mężczyźni:
23 październik 2013 / środa /
PPM 1 – SRS Radzymin – AZS AWF Warszawa
30 październik 2013 / środa /
PPM 2 – zwycięzca PPM 1 – AZS UW Warszawa
Zwycięzca PPM 2 awansuje do rozgrywek PP na szczeblu centralnym
Uwaga w każdym meczu musi być wyłoniony zwycięzca
Opłaty sędziowskie zgodnie z Tabelą ryczałtów ZPRP.

--- 02.10.13r. ---


Puchar Polski


Komisja Ligi Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej przyjmuje do dnia 7 października 2013 roku zapisy zespołów I i II ligi kobiet oraz I, II i III ligi mężczyzn do rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Zawody rozgrywane będą w środy. Po losowaniu gospodarzem spotkań będą drużyny, które w dniu 7.10. zajmowały niższe miejsce w tabeli.

Zwycięzca rozgrywek wojewódzkich awansuje do rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu centralnym.

--- 02.10.13r. ---


Komisja Ligi WMZPR w Warszawie informuje, że z rozgrywek III ligi mężczyzn w sezonie 2013/2014 wycofał się zespół MKS Jurand Ciechanów.
Drużyny w terminie meczu z MKS Jurand będą pauzowały.

--- 25.09.13r. ---


Warszawsko Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej zaprasza drużyny naszego Okręgu do wspólnego oglądania meczy PGNiG Superligi Mężczyzn w Legionowie.

zaproszenie do pobrania


--- 25.09.13r. ---


WAŻNA INFORMACJA DLA KLUBÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W ROZGRYWKACH WMZPR W SEZONIE 2013/2014


Wszelkie przesyłki pocztowe (zwykłe i priorytetowe) prosimy kierować na adres:

AZS Środowisko Warszawa
ul. Marszałkowska 115 pok. 216
00-102 WARSZAWA
Dla Tomasza Kamieńskiego


Wizyty w Okręgu prosimy ustalać telefonicznie z Tomaszem Kamieńskim pod nr 602 453 675.

POWYŻSZA INFORMACJA OBOWIĄZUJE DO CHWILI JEJ ODWOŁANIA.
Zarząd WMZPR

--- 16.09.13r. ---


Zarząd Warszawsko - Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej po ukonstytuowaniu się w dniu 12 września 2013 roku.

1. Ryszard Łodziński – Prezes
2. Paweł Grzesiak – Vice Prezes ds. sportowych, Przewodniczący KRM
3. Grzegorz Gutkowski – Vice Prezes ds. finansowych i marketingu
4. Krzysztof Szczyciński – Vice Prezes ds. organizacyjnych
5. Tomasz Kamieński – Sekretarz
6. Aleksander Madejak – Przewodniczący Komisji Sędziowskiej
7. Jarosław Cieślikowski – Przewodniczący Komisji Szkoleniowej
8. Waldemar Salis – Przewodniczący Komisji Odznaczeń i Wyróżnień
9. Paweł Rydz – Trener Koordynator
10. Bogdan Janiszewski – Szkolenie pion żeński
11. Arkadiusz Chełmiński – Szkolenie pion męski

Komisja Rewizyjna:
1. Andrzej Łopat – Przewodniczący
2. Ewa Filipek – Członek
3. Jerzy Markiewicz - Członek


--- 12.09.13r. ---


REGULAMIN ROZGRYWEK II LIGI KOBIET I MĘŻCZYZN ROZGRYWEK II LIGI KOBIET I MĘŻCZYZN OBOWIĄZUJĄCY W SEZONIE 2013/2014

pobierz



--- 10.09.13r. ---


KOMUNIKAT WMZPR
z dn. 7.09.2013 r.
dot. rozgrywek młodzieżowych w sezonie 2013/2014


Komunikat zawiera:

1. Terminarze rozgrywek młodzieżowych.
Juniorki pobierz
Juniorki młodsze pobierz
Juniorzy pobierz
Juniorzy młodsi A pobierz
Juniorzy młodsi B pobierz
Młodziczki A pobierz
Młodziczki B pobierz
Młodzicy A pobierz
Młodzicy B pobierz
Turnieje dzieci pobierz

2. Informacja o karze.
Zawodnik MUKS 21 Płock Damian Woźniak został ukarany odsunięciem od dwóch najbliższych spotkań swojego zespołu w sezonie 2013/2014, z tytułu kary dyskwalifikacji udzielonej w meczu młodzików MMAII/23 w dniu 14.04.2013 r. MTS Lider I Radom – MUKS 21 I Płock, za obraźliwe zachowanie wobec sędziów.

Powyższa kara została zatwierdzona przez Zarząd WMZPR.
Andrzej Jabłoński

--- 06.09.13r. ---


Zasady rozgrywek Młodzieżowych 2013-2014

Pismo przewodnie

zasady


--- 23.08.13r. ---


SPRAWOZDANIE KOMISJI GIER i DYSCYPLINY WMZPR.
ROZGRYWEK MŁODZIEŻOWYCH 2009 - 2013


pobierz

SPRAWOZDANIE KOMISJI LIGI WMZPR

pobierz


--- 23.08.13r. ---


Zarząd Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej zamieszcza materiały na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze.
W Zebraniu mogą uczestniczyć delegaci zgłoszeni do I części obrad w dniu 24.06.2013 niezależnie od tego czy byli na nim obecni.

Do pobrania:
1. Porządek obrad pobierz
2. Regulamin obrad pobierz
3. Sprawozdanie Komisji Gier i Dyscypliny
4. Sprawozdanie Komisji Sędziowskiej pobierz
5. Sprawozdanie Komisji Ligi

--- 21.08.13r. ---


Lista zawodniczek powołanych na zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej Juniorek

Termin zgrupowania: 21.08 – 01.09.2013.
Miejsce zgrupowania: Ostróda, ul. Sportowa 1 – Internat Zespołu Szkół Zawodowych.

lista zawodniczek - pobierz




--- 16.08.13r. ---


KOMUNIKAT KGiD WMZPR nr 3
z dn. 12.08.2013 r.
dot. rozgrywek młodzieżowych w sezonie 2013/2014


Komisja Gier i Dyscypliny Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej informuje, że podane zostały do wiadomości założenia do gry w młodzieżowych kategoriach wiekowych w sezonie 2013/2014. Pełny tekst Zasad Rozgrywek Młodzieżowych ZPRP nie został jeszcze ogłoszony.

Do pobrania tekst zmienionych założeń /pobierz/

Informujemy, że po zakończeniu obrad Walnego Zebrania WMZPR w dniu 5 września br. ustalone zostaną szczegółowe terminy rozgrywek sezonu 2013/2014 oraz przekazane dalsze informacje dot. nadchodzących rozgrywek.

Przewodniczący KGiD WMZPR
mgr Andrzej Jabłoński

--- 28.07.13r. ---


KOMUNIKAT KGiD WMZPR nr 2
z dn. 24.07.2013 r.
dot. rozgrywek młodzieżowych w sezonie 2013/2014


Komisja Gier i Dyscypliny Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej podaje do wiadomości informacje dot. fazy turniejowej dziewcząt i chłopców najmłodszej kategorii rozgrywek młodzieżowych WMZPR w sezonie 2013/2014:
Zespoły przy których występuje skrót org. będą pełniły rolę gospodarza jednego z turniejów. Kluby które będą pełniły rolę gospodarza proszone są o zgłoszenie propozycji terminu turnieju. Propozycje te będą uwzględniane w kolejności zgłoszeń, co nie jest równoznaczne z kolejnością poszczególnych turniejów.
Zgłoszenia będą przyjmowane do dn. 5 września br.
Klucze kolejności spotkań w poszczególnych turniejach:
I. Grupy 4 – zespołowe
Turniej 1          1 – 4       3 – 2       4 – 3       2 – 1
Turniej 2           1 – 3       2 – 4       2 – 3       4 – 1
Turniej 3           3 – 4       1 – 2       3 – 1       4 – 2
II. Grupy 5 – zespołowe
Turniej 1           2 – 5       3 – 4       1 – 2       5 – 3       4 – 1
Turniej 2           1 – 3       4 – 5       3 – 2       5 – 1       2 – 4
Turniej 3           1 – 4       3 – 5       2 – 1       4 – 3       5 – 2
Turniej 4           4 – 2       1 – 5       2 – 3       5 – 4       3 – 1
Dziewczęta 2001 – 2002

Planowany termin rozpoczęcia rozgrywek – październik.

Grupa A Grupa B
1. UKS Varsovia I Warszawa org. 1. MKS Karczew I org.
2. UKS Varsovia II Warszawa 2. MKS Karczew II
3. MKS Znicz Pruszków org. 3. UKS Nike Ciechanów org.
4. AZS PWSZ Jutrzenka Płock org. 4. UKS Jaktorów org.


Grupa C Grupa D
1. ROKiS Radzymin I org. 1. ZUKS Mutka Zielonka I org.
2. ROKiS Radzymin II 2. ZUKS Mutka Zielonka II
3. MTS Marcovia org. 3. UKPR Agrykola Warszawa org.
4. MKS Ochota Warszawa org. 4. UKS Wilanowia Warszawa org.
5. UKS Delta Radom org.  

Chłopcy 2001 – 2002

Planowany termin rozpoczęcia rozgrywek – październik.

Grupa A Grupa B
1. UKPR Agrykola W-wa org. 1. UKS Niedźwiadek Węgrów org.
2. MTS Lider Radom org. 2. MUKS 21 Płock org
3. UKS Kontra I Warszawa org. 3. UMKS MARS Legionowo org.
4. UKS Kontra II Warszawa 4. SKF Wisła Płock


Grupa C  
1. MKS Wkra Bieżuń org.  
2. UKS Orzeł Zawidz org.  
3. UKS Nike Ciechanów org.  
4. UKS Wilanowia I W-wa org.  
5. UKS Wilanowia II W-wa.  

Przewodniczący KGiD WMZPR
mgr Andrzej Jabłoński

--- 15.07.13r. ---


KOMUNIKAT KGiD WMZPR nr 1
z dn. 12.07.2013 r.
dot. rozgrywek młodzieżowych w sezonie 2013/2014


Komisja Gier i Dyscypliny Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej podaje do wiadomości informacje wstępne oraz systemy rozgrywek młodzieżowych WMZPR w sezonie 2012/2013:
KGiD WMZPR informuje, że przed rozpoczęciem rozgrywek zostaną podane do wiadomości nowe Zasady Rozgrywek Młodzieżowych ZPRP oraz ewentualnie postanowienia uzupełniające WMZPR tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.
Na podstawie uzyskanych dotychczas informacji – nie wykluczone są istotne zmiany niektórych postanowień w Zasadach Rozgrywek Młodzieżowych ZPRP w tym również w systemach obronnych rozgrywek młodzieżowych. Wiążące decyzje mają zapaść w czasie Finałów OOM.
Terminy rozgrywek na szczeblu centralnym rozgrywek młodzieżowych nie zostały jeszcze podane. Zasygnalizowane zostały jedynie przewidywane terminy zakończenia rozgrywek juniorek i juniorów oraz juniorek i juniorów młodszych.
Kluby, które przystępują do rozgrywek WMYPR po raz pierwszy lub po dłuższej przerwie, proszone są o dokładne zapoznanie się z dokumentami obowiązującymi w ubiegłym sezonie. Zbiór aktualnie obowiązujących przepisów zostanie opublikowany przed rozpoczęciem rozgrywek. W przypadku wejścia nowych postanowień zostaną one również udostępnione klubom tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

KGiD WMZPR jeszcze raz przypomina Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 14 kwietnia 2011 roku (Dz. U. 2011/88/500) w sprawie trybu orzekania o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież, jako jedynych uprawnionych do wydania takiego orzeczenia wskazuje lekarza specjalistę w dziedzinie medycyny sportowej a w przypadku braku lekarza specjalisty w dziedzinie medycyny sportowej lekarza medycyny posiadającego certyfikat ukończenia kursu wprowadzającego do specjalizacji w dziedzinie medycyny sportowej (tak zwany certyfikat PTMS) - patrz § 2. 1. oraz 2. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 14 kwietnia 2011 roku (Dz. U. 2011/88/502) w sprawie kwalifikacji lekarzy uprawnionych do wydawania zawodnikom orzeczeń lekarskich o stanie zdrowia oraz zakresu wymaganych badań lekarskich niezbędnych do uzyskania orzeczenia lekarskiego powtarza to samo rozstrzygnięcie w odniesieniu do osób uprawnionych - patrz § 2. 1. oraz 2.

Przypominamy też o obowiązku weryfikacji hal tym klubom, które jeszcze tego nie uczyniły. Uaktualniony wykaz zweryfikowanych obiektów zostanie opublikowany przed rozpoczęciem rozgrywek. Wymagane dane zostaną zredukowane do niezbędnego minimum. /bez zdjęć/
Systemy rozgrywek i numery poszczególnych zespołów. /pobierz/

Przewodniczący KGiD WMZPR
mgr Andrzej Jabłoński

--- 09.07.13r. ---


Lista zawodników
powołanych na zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej Juniorów


Termin zgrupowania:
25 lipca – czwartek (zbiórka w recepcji w godzinach 16-18) - 30 lipca 2013r. – wtorek (zakończenie zgrupowania ok. godziny 13-14)
Miejsce zgrupowania: Ośrodek Rekreacji Rehabilitacji i Wypoczynku „12 dębów” w Zaździerzu 09-520 Łąck k. Płocka
http://www.12debow.pl/glowna/index/strona-glowna

UWAGA! dojazd i powrót zawodników we własnym zakresie na własny koszt

Zawodnicy mają posiadać:
kartę zdrowia z ważnymi badaniami lekarskimi, piłkę roz.3, sprzęt treningowy do zajęć w hali oraz na dworze.

Zawodnicy powołani :
1. Bontruk Michał - UKS Royal Warszawa
2. Adamczyk Kamil - UKS Royal Warszawa
3. Bukowski Artur - UKS Nike Ciechanów
4. Chełmiński Adrian - UKS Nike Ciechanów
5. Herniczek Eryk - UKS Royal Warszawa
6. Jarosiewicz Piotr - UKPR Agrykola Warszawa
7. Kisiel Karol - SKF Wisła Płock
8. Kujawa Miłosz - SKF Wisłą Płock
9. Kowalski Patryk - UKS Nike Ciechanów
10. Makowski Piotr - UKPR Agrykola Warszawa
11. Nowakowski Kacper - SKF Wisłą Płock
12. Olkowski Aleksander- SKF Wisłą Płock
13. Popławski Oskar - UKS Royal Warszawa
14. Ruszkowski Krzysztof- UKS Nike Ciechanów
15. Scisłowski Kamil - MUKS Czarni Regimin
16. Tartas Mikołaj - UKS Nike Ciechanów
17. Wesołowski Wiktor- UKPR Agrykola Warszawa
18. Więckowski Paweł - UKS Nike Ciechanów
19. Wołowiec Krystian - SKF Wisłą Płock
20. Zastawny Oskar - UKS Royal Warszawa

Zawodnicy rezerwowi
1. Lejza Bartosz - SKF Wisłą Płock
2. Radź Batosz - UKS Nike Ciechanów
3. Grzywocz Wojciech- UKPR Agrykola Warszawa
4. Szczepański Patryk - SKF Wisłą Płock

Zawodnicy powołani mają obowiązek potwierdzić e- mailem swój udział w zgrupowaniu do godz. 14.00 w poniedziałek 15 lipca (po tym czasie do powoływanych będą dołączani zawodnicy rezerwowi):

z.czajkowski67@gmail.com           tel. 888 798 771

Kadra szkoleniowa: Zbigniew Czajkowski, Piotr Świąder

Po zgrupowaniu zostanie podana lista 16 zawodników, którzy będą brać udział w kampie województw, który odbędzie się w dniach 01-10 sierpnia 2013r. w Kwidzynie oraz szczegóły dotyczące tego zgrupowania.

--- 02.07.13r. ---


Lista zawodniczek powołanych na I zgrupowanie Kadry Wojewódzkie Juniorek


1. Borek Patrycja UKS Varsovia
2. Harton Jagoda UKS Varsovia
3. Jarosiewicz Magda UKS Varsovia
4. Kicia Wiktoria UKS Varsovia
5. Kowalczyk Angelika UKS Varsovia
6. Makarewicz Katarzyna UKS Varsovia
7. Parczyńska Wiktoria UKS Varsovia
8. Pisarska Klaudia UKS Varsovia
9. Sikorska Laura UKS Varsovia
10. Wedziuk Marta UKS Varsovia
11. Wolska Kinga UKS Varsovia
12. Sołtysiak Katarzyna MKS Ochota
13. Brzyk Kinga UKS Jedynka Przysucha
14. Ścibak Katarzyna UKS Jedynka Przysucha
15. Żebrowska Debora ZUKS Mutka Zielonka
16. Witkowska Marta MKS Karczew
17. Kruszewska Natalia AZS PWSZ Jutrzenka Płock
18. Piątkowska Gabriela AZS PWSZ Jutrzenka Płock
19. Świerżewska Izabela ROKiS Radzymin
20. Niedzieska Wiktoria ROKiS Radzymin
21. Kępista Martyna ROKiS Radzymin

• Termin: 02 – 07.07.2013r.
• Miejsce: Zawidz Kościelny – Zespół Szkół Samorządowych
• Dojazd: Zawodniczki ponoszą koszt dojazdu. Zbiórka w szkole na miejscu o godz. 13.30. Wspólny wyjazd z Warszawy z Dw. Zachodniego PKS o godz. 10.30 (zbiórka o 10.00 – trzeba kupić bilety).
• Zawodniczki przywożą ze sobą aktualne badania lekarskie, piłki o rozmiarze 1 oraz sprzęt do treningu na hali i na zewnątrz.
• Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie, wyżywienie, wynajem hali oraz wodę.

Kadra szkoleniowa:
Tomasz Dworniczuk
Katarzyna Zglinicka - Skierska

--- 20.06.13r. ---


KOMUNIKAT KGiD WMZPR nr 15 z dn. 18.06.2013 r.
dot. rozgrywek młodzieżowych w sezonie 2012/2013


Komunikat zawiera:
1. Zweryfikowane wyniki spotkań oraz tabele w wyniku uzupełnionej dokumentacji zawodów w kategorii młodzików i dziewcząt.
W wyniku uzupełnionej dokumentacji zawodów zweryfikowane zostają wyniki niżej wymienionych spotkań:
Rozgrywki młodzików o miejsca I – VIII
MM/AII 31 UMKS Trójka Ostrołęka – MUKS 21 Płock 33 – 33 /15 – 16/
Tabela końcowa młodzików o miejsca I - VIII

tabela


Rozgrywki młodzików o miejsca IX – XVI
MM/BII 4 UKS Wilanowia – MUKS Czarni Regimin 17 – 18 /6 – 7/
Tabela końcowa młodzików o miejsca IX - XVI

tabela


Rozgrywki dziewcząt o miejsca I – VIII
DZ/AII 44 UKS Jaktorów – UKS Dwójka Małkinia G. 23 – 22 /11 – 13/
Tabela końcowa dziewcząt o miejsca 1 - 8

tabela


2. Informacja o anulowaniu kary nałożonej na klub.
W wyniku złożonych wyjaśnień i odwołania UMKS Trójka Ostrołęka decyzją Zarządu WMZPR anulowana zostaje kara nałożona na ten klub w Komunikacie KGiD WMZPR Nr 14 z dnia 24.05.br

Przewodniczący KGiD WMZPR
mgr Andrzej Jabłoński

--- 20.06.13r. ---


Lista zawodników Kadry Wojewódzkiej Juniorów powołanych na następujący cykl akcji szkoleniowych oraz eliminacje i finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej.

1. 20-23.06.2013r - ½ finału OOM – Olsztyn (planowany udział 16 zawodników)
2. 17-13.07.2013r - konsultacja szkoleniowa – Łódź (planowany udział 22 zawodników)
3. 14-20.07.2013r - finał OOM – Łódź (planowany udział 16 zawodników

Lp. Nazwisko Imię Pełna nazwa
1 Dębiec Patryk Czarni Regimin
2 Goliszewski Daniel SKF Wisła Płock
3 Graczyk Patryk SKF Wisła Płock
4 Kozłowski Krzysztof Czarni Regimin
5 Lemaniak Michał SKF Wisła Płock
6 Malinowski Kacper Czarni Regimin
7 Morawski Mateusz Czarni Regimin
8 Rybicki Dominik SKF Wisła Płock
9 Smolarek Marcin SKF Wisła Płock
10 Smolarek Mariusz SKF Wisła Płock
11 Turkowski Adrian SKF Wisła Płock
12 Waluch Mikołaj SKF Wisła Płock
13 Wiśniewski Tomasz SKF Wisła Płock
14 Wypych Patryk SKF Wisła Płock
15 Rybicki Szymon SKF Wisła Płock
16 Brzeziński Konrad SKF Wisła Płock

Lista rezerwowa

1 Nieścieruk Artur Agrykola Warszawa
2 Wawrzos Jakub Agrykola Warszawa
3 Grzywiński Michał SKF Wisła Płock
4 Skrocki Dominik SKF Wisła Płock

Kadra szkoleniowa
1 Skórski Michał Trener
2 Rydz Paweł Trener
3 Kwiatkowski Michał Kierownik

I. Wyjazd zawodników w dniu 20.06.2013r godz. 14.00 (zawodnicy z Regimina około 15.00)
II. Zawodnicy powinni zabrać ze sobą:
- książeczkę zdrowia z aktualnymi badaniami lekarskimi
- sprzęt treningowy do zajęć w hali sportowej (piłka rozmiar 3), w terenie oraz na basenie
III. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie, wyżywienie oraz wynajem obiektów sportowych.
IV. Kluby macierzyste powinny:
- poinformować powołanych zawodników oraz potwierdzić pisemnie udział w zgrupowaniach na adres e-mail – michal.plock@interia.pl


--- 28.05.13r. ---


KOMUNIKAT KGiD WMZPR nr 14 z dn. 24.05.2013 r.
dot. rozgrywek młodzieżowych w sezonie 2012/2013


Komunikat zawiera:
1. Informacje o zakończonych rozgrywkach okręgowych w kategorii:
juniorek i juniorów młodszych, młodziczek i młodzików oraz dziewcząt i chłopców.
2. Kary za sezon 2012/2013
3. Informacje o zgłoszeniach do rozgrywek młodzieżowych sezonu 2013/2014

Rozgrywki wojewódzkie juniorek młodszych

Wyniki pobierz
Tabela końcowa pobierz

Rozgrywki wojewódzkie juniorów młodszych
Wyniki pobierz
Tabela końcowa pobierz

Rozgrywki wojewódzkie młodziczek
Wyniki pobierz
Tabela końcowa pobierz

Rozgrywki wojewódzkie młodzików
Wyniki pobierz
Tabela końcowa pobierz

Rozgrywki wojewódzkie dziewcząt
Wyniki 1 - 8 pobierz
Wyniki 9 - 12 pobierz
Tabela końcowa pobierz

Rozgrywki wojewódzkie chłopców
Wyniki pobierz
Tabela końcowa pobierz

Wyniki zweryfikowane jako 0 - 10 zaznaczone na czerwono oznaczają brak protokółu zawodów.

Kary
1. Niżej wymienione kluby zostają ukarane grzywną w wysokości 100 zł. za nie nadesłanie dokumentacji zawodów zgodnie z Zasadami RM ZPRP oraz Regulaminu WMZPR:
- UKS Jaktorów
- UMKS Trójka Ostrołęka
- UKS Wilanowia Warszawa

Podstawa § 56.8 Zasad RM ZPRP

2. Trener MKS Znicz Pruszków Paweł Kotlarski zostaje ukarany grzywną w wysokości 150 zł.
za trzy żółte kartki otrzymane w sezonie 2012/2013 w poniższych spotkaniach:
DZA 5 – UKS Nike Ciechanów – MKS Znicz Pruszków /oraz 2 min./
DZA 23 – UKS Dwójka Małkinia Górna – MKS Znicz Pruszków
DZA 47 – MKS Karczew - MKS Znicz Pruszków

Podstawa § 56.2.1 Zasad RM ZPRP oraz § 19 Zasad RM WMZPR

Ukaranym przysługuje prawo odwołania się od niniejszej decyzji zgodnie z § 20 Regulaminu RM WMZPR

Zgłoszenia

Do dnia 14 czerwca 2013 roku przyjmowane są zgłoszenia do rozgrywek młodzieżowych w niżej wymienionych kategoriach:
Juniorzy i juniorki – roczniki 1995 – 1996
Juniorzy i juniorki młodsze – roczniki 1997 – 1998
Młodzicy i młodziczki – roczniki 1999 – 2000
Chłopcy i dziewczęta – roczniki 2001 – 2002

WMZPR przypomina, że w świetle aktualnie obowiązujących zasad do danej kategorii wiekowej może być zgłoszona dowolna liczba zawodników/zawodniczek z kategorii bezpośrednio niższej, jednak w danym meczu może być wpisanych do protokółu i uczestniczyć wyłącznie 3 uczestników/uczestniczek.

Bliższe informacje zostaną podane w kolejnych komunikatach

Przewodniczący KGiD WMZPR
mgr Andrzej Jabłoński

--- 16.02.13r. ---


Zarząd Warszawsko - Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej informuje, że z dniem 15.02.2013 roku nastąpiła zmiana siedziby. Obecnie biuro mieści się:

Warszawsko Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej
ul. ŻOŁNY 56a
02-815 WARSZAWA


Do chwili uruchomienia telefonów stacjonarnych prosimy o korzystanie z telefonów komórkowych:
Tomasz Kamieński – 602 453675
Andrzej Jabłoński – 500 501 943
Ryszard Łodziński - 602 645458

Protokóły z zawodów w miarę możliwości prosimy przesyłać po zeskanowaniu e-mailem (adres e-mail bez zmian).

--- 16.02.13r. ---


Wyniki młodzieżowe


Młodzicy GR. A pobierz

Chłopcy GR. A pobierz

Chłopcy GR. B pobierz

Chłopcy GR. C pobierz

Juniorki Młodsze pobierz

Młodziczki Gr. A pobierz

Młodziczki Gr. B pobierz

Dziewczęta Gr. Apobierz

Dziewczęta Gr. Bpobierz

Dziewczęta Gr. C pobierz

Juniorzy Młodsi pobierz

Chłopcy Gr. A pobierz

Dziewczęta Gr. A pobierz

--- 09.10.12r. ---




Specjalna oferta zniżki dla osób oglądających stronę WMZPR.
Aby otrzymać rabat -20% od ceny detalicznej na produkty Kempa wystarczy wejść na stronę www.in-game.pl, wybrać interesujący Państwa produkt firmy Kempa.
następnie w polu „Kod rabatowy” wpisać hasło uprawniające do rabatu:

Jestem w związku Warszawsko- Mazowieckim


Kiedy informacja zniknie ze strony głównej wystarczy kliknąć w baner firmy Kempa po lewej stronie, aby nadal korzystać z rabatu.


--- 20.09.12r. ---


KOMUNIKAT KGiD WMZPR nr 4
z dn. 19.09.2012 r.
dot. rozgrywek młodzieżowych w sezonie 2012/2013


1. Komisja Gier i Dyscypliny Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej podaje do wiadomości Regulamin rozgrywek młodzieżowych WMZPR obowiązujący od sezonu 2012/2013 zatwierdzony Uchwałą Zarządu WMZPR z dn. 17.09.2012 r.

/pobierz/

2. W załączeniu aktualny wykaz zweryfikowanych hal na dzień 17.09.2012.
Brak danej hali w zamieszczonym poniżej wykazie oznacza, że dany obiekt nie został do chwili obecnej zweryfikowany.
Kluby, które przesłały arkusze weryfikacyjne bez podanych wymiarów boiska, proszone są o bezzwłoczne uzupełnienie danych.

/pobierz/

3. Z rozgrywek w kategorii dziewcząt wycofany został zespół UKS Rakovia Warszawa.
W załączeniu uaktualniony terminarz Grupy A dziewcząt.

/pobierz/

4. KGiD WMZPR informuje, że ROKiS Radzymin zgłosił się do udziału w ewentualnych barażach w kategorii juniorek młodszych.

Przewodniczący KGiD WMZPR
mgr Andrzej Jabłoński

--- 04.09.12r. ---


KOMUNIKAT KGiD WMZPR
z dn. 31.08.2012 r.
dot. rozgrywek młodzieżowych w sezonie 2012/2013


W związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia rozgrywek w kategoriach młodzieżowych Komisja Gier i Dyscypliny Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej informuje o podstawowych zmianach w dokumentach obowiązujących od nowego sezonu.

W załączeniu pismo KRM ZPRP / pobierz/

Wprowadzone zostają nowe Zasady Rozgrywek Młodzieżowych ZPRP obowiązujące w sezonie 2012/2013. W porównaniu do poprzedniej wersji zauważone zostały następujące zmiany:

§ 4 ust. 2, § 15, § 17, § 23, § 32, § 33, § 34, § 36, usunięty zostaje w § 44 ust. 2 oraz ust, 7, § 45 ust.6, usunięty zostaje w § 50 w ust. 2 pkt f, § 55, § 56, § 58, § 56

KGiD WMZPR informuje o wprowadzeniu od sezonu 2012/2013 zmian Regulaminu Rozgrywek Młodzieżowych WMZPR, które zostaną opublikowane po zatwierdzeniu przez Zarząd WMZPR na najbliższym jego posiedzeniu.

W bieżących rozgrywkach młodzieżowych WMZPR obowiązywać będą niżej wymienione dokumenty – do pobrania na stronie internetowej WMZPR.

1. Zasady Rozgrywek Młodzieżowych ZPRP obowiązujące w sezonie 2012/2013 /pobierz/

2. Regulamin rozgrywek młodzieżowych WMZPR obowiązujące od sezonu 2012/2013 /do pobrania w terminie późniejszym/

3. Przepisy gry w piłkę ręczną /pobierz/

4. Zmiany do przepisów gry w piłkę ręczną /pobierz/

5. Uchwała 28/11 Zarządu ZPRP z dn. 20.04.2011 w sprawie zmian do przepisów /pobierz/

6. Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie badań lekarskich /pobierz/

7. Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie lekarzy uprawnionych do wydawania orzeczeń /pobierz/

8. Lista zgłoszeń /pobierz/

9. Instrukcja do listy zgłoszeń /pobierz/

10. Protokół zawodów – do wypełnienia ręcznie /pobierz/

11. Protokół zawodów – wersja elektroniczna /pobierz/

KGiD WMZPR w nawiązaniu do w/w dokumentów informuje, że zmiana liczby przerw w grze oraz czasu przerwy dotyczy tylko rozgrywek wymienionych w Uchwale Zarządu ZPRP. W rozgrywkach młodzieżowych obowiązują przerwy zgodne z Zasadami rozgrywek młodzieżowych ZPRP oraz Przepisami gry w piłkę ręczną.

KGiD WMZPR przypomina też o obowiązku weryfikacji hal klubom, które jeszcze tego nie uczyniły. Uaktualniony wykaz zweryfikowanych obiektów zostanie opublikowany przed rozpoczęciem rozgrywek. Wymagane dane zostają zredukowane do niezbędnego minimum /bez zdjęć/.

Kolejne informacje w następnych komunikatach.

Przewodniczący KGiD WMZPR
mgr Andrzej Jabłoński
--- ---

         W celu sprawniejszego administrowania strony prosimy organizatorów meczów o przesyłanie wyników bezpośrednio po ich zakończeniu SMS-em lub telefonicznie na numer
0 508 804 723 lub e-mailem fosor@poczta.fm



created by fosor '2006-2010